Kurs tańca dla początkujących - Kurs tańca dla zaawansowanych - Kurs tańca dla NARZECZONYCH
Indywidualne lekcje tańca
Klub tańców dyskotekowych - Klub Tanga Argentyńskiego - O szkole

logo szkoły tańca zbyszka wardyńskiego




WYBIERZ DOBRZE SWOJĄ SZKOŁĘ

parę porad, jak wydać swoje pieniądze sensownie i co najważniejsze, nauczyć się tańczyć





    1. Porozmawiaj ze znajomymi, którzy uczą się tańczyć, lub wiedzą o szkole, nad którą się zastanawiasz. Ale nie sugeruj się opinią ludzi, którzy uczyli się tam 10 lat temu, wiele mogło się zmienić. Zdobyć renomę jest trudno, ale utrzymać ją przez lata - jeszcze trudniej.

    2. Nie kieruj się wyłącznie ceną kursu. Zorientuj się, co za tę atrakcyjnie niską cenę otrzymasz. Nie obniża się ceny bez powodu.

    3. Zwróć uwagę, jak reklamuje się Twoja przyszła szkoła. Nazwa taka jak - Centrum Tańca czy przymiotnik w nazwie typu: największa lub najlepsza , powinny Ci dać do myślenia. Szkołę, która ogłasza się jako Szkoła Tańca numer 1 omijaj z daleka. Nazwa taka świadczy tylko o kompleksach właścicieli. Najniebezpieczniejsza reklama to: uczył będzie mistrz świata John Kowalsky. Ty potrzebujesz dobrego, skutecznego nauczyciela tańca, a nie mistrza tańca. Szkoła, która jest pewna, że nauczy każdego przeciętnego Polaka, nie musi posiłkować się taką reklamą.
      Gwarancją jakości i ciągłości nauki jest umieszczenie w nazwie szkoły nazwiska właściciela. Ludzie do dzisiaj pamiętają, a minęło już prawie 50 lat, lekcje w szkole braci Sobiszewskich na Brackiej czy w szkole Kłosowskiego na Wilczej, a czy ktoś wie, gdzie mieściło się CENTRUM TAŃCA SWING w Warszawie i kto tam uczył, a było to parę lat temu.

    4. Zapisując się, żądaj rozmowy z nauczycielem, który będzie prowadził lekcje i... pytaj, pytaj, pytaj. A potem odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz, żeby ten człowiek Cię uczył.

    5. Zapytaj, ile osób będzie liczyła Twoja grupa, czy będzie równa ilość partnerek i partnerów, jak duża będzie sala. Quickstepa, tanga czy walca angielskiego lub wiedeńskiego nie nauczysz się na powierzchni mniejszej niż boisko do siatkówki. Małe sale sprawdzają się przy nauce salsy, rumby czy tańców dyskotekowych. Pomieszczenia przygotowane profesjonalnie do nauki ruchu ciała, to przede wszystkim sale sportowe (duża powierzchnia, odpowiednio sprężysty parkiet, skuteczna wentylacja, dobre oświetlenie). Wielkie konkursy taneczne, na poziomie mistrzostw świata, odbywają się z tego względu w halach sportowych, a nie pałacowych salonach. Taniec towarzyski, a szczególnie jego nauka, wymaga przestrzeni.
      I bardzo ważne- zapytaj, ilu nauczycieli będzie na lekcji. Tutaj każdy uczeń, na każdej lekcji, popełnia błędy, które trzeba natychmiast korygować, aby nie stały się nawykiem. Nauka tańca to nauka nowych ruchów twojego ciała. Żeby poruszało się prawidłowo i z gracją, przy nauce potrzebna jest osoba, która z boku oceni ten ruch. Dwoje nauczycieli to minimum. Ty sam, przy pomocy luster, nie będziesz w stanie ocenić poprawności swoich ruchów, szczególnie kiedy tańczysz w parze. Lustra w grupach początkujących stają się utrudnieniem (rozpraszają uwagę), a nie ułatwieniem dla ucznia. Za to doskonale sprawdza się nagranie wideo, szczególnie przy korygowaniu błędów pracy nóg i postawy tanecznej.

    6. Sprawdź, jak bogata jest oferta szkoły. Jeśli nie znajdziesz w niej nauki tańców tzw. modnych (obecnie Tango Argentyńskie i Mambo-Salsa), to oznaczać będzie, że nie jest to szkoła profesjonalna.

    7. Przyjrzyj się, jak szkoła dba o swoich uczniów. Czy w szkole możesz kupić pomoce do nauki (podręczniki, płyty, nagrania wideo),czy oprócz lekcji masz możliwość uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, które podniosą twoje umiejętnośći taneczne. Czy są organizowane, tak ważne przy nauce tańca, zabawy taneczne, na których obecni będą Twoi przyszli nauczyciele.

    8. Dobrym sprawdzianem poziomu szkoły i kultury ludzi w niej uczących jest zadanie pytania o szkołę konkurencyjną. Jeśli usłyszysz: "tam was niczego nie nauczą, to bardzo słaba szkoła" to masz przed sobą ludzi o niskim poziomie kultury i wiedzy zawodowej. Czy chcesz, aby tacy ludzie zostali Twoimi nauczycielami?

    9. Nauką tańca zajmują się często ludzie, którzy nie mają ku temu odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Ich znajomość tańca jest bardzo pobieżna, zaczyna się i kończy najczęściej na walcu angielskim. Uważaj na takie tańce jak:
      - rock'n'roll sportowy i tradycyjny- wielu nauczycieli nie rozróżnia tych dwóch tańców,
      - tango argentyńskie i tango europejskie - są to dwa różne tańce, nie mające ze sobą nic wspólnego, ale dla nich jest to bez znaczenia,
      - walc wiedeński - dla nich walczyk na "dwa pas", "trzy pas" i walc wiedeński to jedno i to samo.

    10. Przed podjęciem decyzji o zapisaniu się, odwiedź, jeśli masz taką możliwość, przynajmniej dwie szkoły. Stwórz sobie możliwość wyboru.

    11. Ludzie, którzy ładnie tańczą, musieli chodzić do dobrej szkoły. Nie bój się ich zapytać, kto ich uczył. Sprawisz im tylko przyjemność.

    12. Stosując się do powyższych porad, masz duże szanse wydać swoje pieniądze sensownie i co najważniejsze, nauczyć się tańczyć.


© Zbyszek Wardyński



adres:
Szkoła Tańca Zbyszka Wardyńskiego
00-625 Warszawa, ul. Polna 5
telefon:  22 825.94.96
GSM: 601.25.94.96
sekretariat szkoły czynny w dni powszednie w godzinach 16.00 - 18.00

e-mail:sekretariat@danceschool.pl

© danceschool.pl