Kurs tańca dla początkujących - Kurs tańca dla zaawansowanych - Kurs tańca dla NARZECZONYCH
Indywidualne lekcje tańca
Klub tańców dyskotekowych - Klub Tanga Argentyńskiego - O szkole

logo szkoły tańca zbyszka wardyńskiego


ZAPISUJEMY PARY i SINGLI

WARTO PAMIĘTAĆ...

NAUKA TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA DOROSŁYCH

KIEDY PROSISZ JĄ DO TAŃCA nie rób tego z grobową miną.
Ukłon powinien być spokojny, niewymuszony - to po prostu lekkie pochylenie korpusem. Patrz dziewczynie prosto w oczy (polecam to w każdej sytuacji). Wzrok tępo wbity w podłogę i głęboki mars na czole - odstrasza.
NIE MUSISZ PYTAĆ JEJ TOWARZYSZA O ZGODĘ NA ZATAŃCZENIE Z NIĄ, wystarczy, że skłonisz się mu na powitanie. Nowoczesna kobieta sama podejmuje decyzje i kwestię, czy ma ochotę z Tobą zatańczyć, doskonale potrafi rozstrzygnąć. MA PRAWO UPRZEJMIE ODMÓWIĆ, najlepiej z uśmiechem, ale wówczas nie powinna ruszać ochoczo w pląsy z Twoim kolegą, chyba że dziękując Ci zaznaczyła, że jest już zaproszona.
Dama może, a wręcz POWINNA ODMÓWIĆ TAŃCA NIETRZEZWEMU.
Przy zapowiedzi : "panie proszą panów" DŻENTELMEN NIE MA PRAWA ODMÓWIĆ PANI. Ukłoniłeś się i Twoje zaproszenie zostało przyjęte. Zwyczaj całowania w rękę przed i po zakończonej turze tańca należy do atrybutów taniej "elegancji", jest pretensjonalny, śmieszny i prowincjonalny. ODPROWADZASZ PARTNERKĘ NA MIEJSCE DZIĘKUJĄC JEJ ZA TANIEC UŚMIECHEM I LEKKIM UKŁONEM.
W trakcie tańca nie powinieneś milczeć jak żona Lota zamieniona w słup soli. Nie pożądany jest także zawołany krasomówca opisujący ze swadą zawiłości budowy silnika spalinowego. PARĘ KOMPLEMENTÓW WPROWADZI MIŁĄ ATMOSFERĘ - jeżeli nawet dziewczyna nie jest doskonałą danserką na pewno ma inne atuty; w przeciwnym razie nie poprosiłbyś jej do tańca, nieprawda ?
NA PARKIECIE JEST NIEDOPUSZCZALNE : zabawa w stanie nietrzeźwym, z papierosem , przeczesywanie zmierzwionej czupryny grzebykiem (palcami również nie!), taniec w koszuli lub kamizelce bez marynarki, bez krawata czy muszki. Oczywiście wyjątek stanowią koszule, które nosi się bez marynarek (zazwyczaj kolorowe) , koszule z zapięciami, które nie wymagają krawata oraz kamizelki, których zarówno "gors" jak i "plecy" są uszyte w taki sposób, że nosi się je bez marynarki.
NIEDOPUSZCZALNE JEST porzucenie partnerki lub partnera na środku parkietu. Danser odprowadza partnerkę do stolika IDĄC PRZODEM, lub, jeśli jest na to miejsce, prowadząc prawą dłonią, idąc z boku. W ten sam sposób prowadzi ją na parkiet.
Mężczyzna powinien W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI POPROSIĆ DO TAŃCA SWOJĄ TOWARZYSZKĘ WIECZORU. Jeśli go ktoś ubiegnie - trudno, ale generalnie nie należy być gapą. Jeśli towarzystwo jest liczne każdy z panów CHOCIAŻ RAZ powinien zatańczyć z każdą ze znajomych pań, jednakże wyróżniając tę z którą przyszedł. Ten sam miły obowiązek ma dziewczyna, zwłaszcza w sytuacji gdy otrzymuje wiele zaproszeń. Zarówno ona jak i on MA PRAWO zatańczyć z nieznajomym/nieznajomą jeśli spotkanie, rzecz jasna ma miejsce w restauracji czy dyskotece, jednak DŻENTELMEN NIE RZUCA SIĘ W WIR TAŃCA z frenetyczną blondynką podczas gdy jego narzeczona "sieje pietruszkę" pod ścianą, a DAMA NIE ZNIKA Z ROSŁYM BRUNETEM w niewyjaśnionych okolicznościach na godzinę, gdy jej chłopak kontentuje się już drugą paczką papierosów, wypatrując wściekle ukochanej.
OSTATNIA RADA : w sytuacji w której nie wiesz jak się zachować, co robić z rękami, nogami, głową i co powiedzieć - UŚMIECHAJ SIĘ !


© Zbyszek Wardyńskiadres:
Szkoła Tańca Zbyszka Wardyńskiego
00-625 Warszawa, ul. Polna 5
telefon:  22 825.94.96
GSM: 601.25.94.96
sekretariat szkoły czynny w dni powszednie w godzinach 16.00 - 18.00

e-mail:sekretariat@danceschool.pl

© danceschool.pl