Kurs tańca dla początkujących - Kurs tańca dla zaawansowanych - Kurs tańca dla NARZECZONYCH
Indywidualne lekcje tańca
Klub tańców dyskotekowych - Klub Tanga Argentyńskiego - O szkole

logo szkoły tańca zbyszka wardyńskiego


ZAPISUJEMY PARY i SINGLI

ZABAWY TANECZNE

NAUKA TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA DOROSŁYCH


  Obserwując wypoczywających Polaków dochodzi się do smutnego wniosku, że niewielu z nas potrafi się bawić, choć zabawa jest przecież jedną z najbardziej pożądanych form spędzenia wolnego czasu.
  Wiele jest różnych zabaw, a wśród nich taniec odgrywa szczególną rolę . Znam osoby, które zostały wyciągnięte z depresji właśnie dzięki sztuce tanecznej. Radość i odpoczynek, jaki niesie taniec, płynie w dużym stopniu stąd, że jest to czynność, w której nie jesteśmy nastawieni na urzeczywistnienie jakiegoś celu. Jest to czynność, która staje się celem samym w sobie.
  Taniec łączy w sobie elementy plastyki, muzyki i poezji, a poza tym jest sztuką wciągającą do udziału całą zbiorowość. Przełamuje bariery między ludzmi. Wartość erotyczna tańca, w tym zwłaszcza tańca towarzyskiego, jest sprawą, którą się również przemilcza.
  Pewne oczekiwania Polaka, który po dwudziestu latach nieobecności w kraju przyjechał tu z Argentyny do swego brata, zupełnie się nie ziściły. Przywykł już do tego, że po ciężkiej pracy, przynajmniej raz na tydzień, odpoczywa tańcząc.
  Pragnął więc tego jeszcze mocniej w czasie urlopu w kraju. Ale gdzie szukać takich radosnych miejsc u nas, które nie przypominałyby miejsc handlu żywym towarem, a pozwalałyby się cieszyć tańcem dla tańca?
  W dyskotece tańczy się w grupie i zarazem samotnie. Obcość płynie z czysto powierzchownego kontaktu, bowiem każdy tańczy obok i dla siebie, jak chce. Niektórzy, zaglądając do dyskoteki, odnoszą wrażenie smutku. Tak często spotykanych w latach dwudziestych i trzydziestych sal tanecznych nie sposób dzisiaj znaleźć.

  Gdzie tańczyć?
  Uważam, że tam, gdzie można nauczyć się tańczyć. Połączenie nauki z rozrywką,
  w towarzystwie ludzi, którzy pragną tego samego, dobrej zabawy.
  Szkoła tańca jest wręcz zobowiązana do organizowania takich spotkań. Nauka musi iść w parze z praktyką.
  W mojej szkole zabawy taneczne organizowane są raz w miesiącu.
  Na zabawy taneczne przychodzą uczniowie szkoły, absolwenci oraz osoby przez nich zaproszone, które potrafią tańczyć.


© Zbyszek Wardyńskiadres:
Szkoła Tańca Zbyszka Wardyńskiego
00-625 Warszawa, ul. Polna 5
telefon:  22 825.94.96
GSM: 601.25.94.96
sekretariat szkoły czynny w dni powszednie w godzinach 16.00 - 18.00

e-mail:sekretariat@danceschool.pl

© danceschool.pl